18

Thursday, July

WWW survivaltech PL

Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem
 /  / Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem
Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem

Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem

Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem (3)„Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem” to hasło, jakie może nam przyświecać w czasie najbliższego urlopu. Ten kompleks borów sosnowych, zajmujący około trzech tysięcy kilometrów kwadratowych, to jeden z największych takich lasów w Polsce.
Na terenie Borów Tucholskich znajdziemy jelenie, sarny, dziki, lisy, wilki, bobry, a także wiele gatunków ptaków – bieliki, rybołowy, żurawie, łabędzie, czaple, kruki, puchacze i bociany. Bory są obszarem porośniętym jedynie przez sosny. Występują tam jeszcze wrzosowiska, torfowiska i urodzajne łąki. Ciekawą rośliną, którą możemy spotkać w tym lesie jest groszek wielkoprzylistowy oraz cis. Są to rośliny o charakterze reliktowym.
Dużo do zaproponowania w obszarze Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem mają Dni Borów Tucholskich, którą są jedną z największych imprez organizowanych na Pomorzu. To święto regionu ściśle związanego z Borami. W czasie Dni Borów Tucholskich zapoznamy się z kulturą i tradycjami regionu, muzyką, rzemiosłem, a nawet będziemy mogli odwiedzić wystawę psów.

Zobacz także pozostałe teksty o turystyce:

About the author:

Related posts